1. Úvodní stránka
  2. Užitečné informace
  3. Neinvazivní prenatální test NIPT - Panorama

Neinvazivní prenatální test NIPT - Panorama

Přibližně od 9. týdne těhotenství je možné z krve matky získat volnou DNA (cfDNA), která pochází z placenty očekávaného potomka a vyšetřit ji moderními metodami genetické laboratorní diagnostiky.

Získají se tak velmi přesné informace o možné přítomnosti nejčastějších genetických syndromů plodu (jako je Downův, Patauův, Edwardsův syndrom, o abnormalitách pohlavních chromozomů). Neinvazivní prenatální test je považován za alternativu k invazivním výkonům.

V případech, kdy je riziko postižení plodu velmi vysoké, především při abnormálním ultrazvukovém nálezu u plodu, nepřináší neinvazivní vyšetření většinou žádoucí informace a je na místě jedna z invazivních metod (CVS, AMC). Také v případě, že neinvazivní vyšetření prokáže některý z výše vyšetřovaných syndromů, je doporučeno ověření invazivní diagnostikou pomocí CVS či AMC, a to proto, že v současné době je NIPT vyšetření na úrovni metody screeningové (vyhledávací), nikoli diagnostické (stanovení přesné diagnózy).

Tento test je hrazen pacientkou.

Odběr krve lze provést vždy v pondělí nebo v úterý (není nutné být na lačno) u nás v Margynu a vyhodnocuje se v Bioptické laboratoři v Plzni.

Výsledky jsou k dispozici do 10 pracovních dní.

Spolupracujeme s těmito pojišťovnami
Ordinační hodiny

Pondělí07:30 - 18:00

Úterý 07:30 - 13:00

Středa 07:00 - 13:00

Čtvrtek 07:00 - 14:00

Pátek 06:15 - 12:00

Adresa ordinace
Zdravotní středisko Hájek
Jelínkova 991
674 01 Třebíč
Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 568 827 500 733 676 173

Nahoru

Registrace do nového rezervačního systému

Vážené klientky, 
prosíme, registrujte se do našeho nového rezervačního systému https://rezervace.margyn.cz/. Jeho prostřednictvím si budete moci návštěvu naší ordinace rezervovat pohodlně přes internet. Rezervace bude možné vytvářet od 1. 12. 2019 na ordinační hodiny počínaje 2. lednem 2020. Návod na registraci do systému najdete na stránce https://www.margyn.cz/navod